TriSERIES
Facebook

Novinky

Dovolenkové shrnutí sezóny

Ahoj sporťáci, diváci, fandové, rodiny závodících tatínků a maminek a zvláště triatleti! Asi jsem si na zhodnocení musel vzít dovolenou a tak u druhé plzničky začínám souhrn našeho letošního " Druhého" ročníku Triserie. Jak už to někdy bývá, původní plány jsou smělé a někdy i překračují hranice možností, bez uvědomění si, co by to přineslo. Přesto jsme se pokoušeli dostat náš pohár přes hranice okresu Kroměříž a dostat tak do triatlonového dění více účastníků. Původní plán zněl: Triatlon Luhačovice a ještě jeden MTB k tomu, nejlépe vyhovovala varianta v okolí Fryštáku. Bohužel ne díky naší aktivitě, ale třetí strana rozhodla, že letos ponecháme loňský model. Pouze jsme upravili koef. obtížnosti u Morkomana a opět si vyhověli skrze termíny závodů. Vše bylo dostatečně předem dáno a bylo jen na budoucích účastnících, jak si naplánují sezónu, dovolené a připraví rodiny na šest závodních víkendů. Jen připomínám loňské vítěze Jirku Klementa a Helču Kotopuluovou ;) a ti byli jistě motivací pro další borce a borkyně.


Morkovské chlap http://www.biketriatlonmorkovice.cz/morkovskechlap/
Starty ve vlnách pro připravené plavecké sprintery. Náročná cyklistická trať s parádním vyvrcholením na Kleštěnci a ani metr zadarmo. Kdo nemá natrénováno na kole, těžko se udrží ve skupině. A běh, opět na krev, samá vlnka a dobíhá se se zkousnutým jazykem.  211 účastníků, parádní prostředí, ve kterém spousta trianadšenců začínala, myslím, že není co vytknout, jen tak dále.


Hulmen https://aspothulin.cz/hulmen/
218 závodníků znamená opět navýšení účasti. Letos bylo nutno a pro příští ročníky zůstanou změny ve vodě a na trati. Přistoupili jsme na změnu plavání na 500 m. a vracíme se k trošku obměněné trati směr Bořenovice. Plave se v krásném areálu koupaliště a přidaných 50 m nikomu ani nepřišlo, jako závada, naopak to většina uvítala. Kolo dostalo nový charakter, kdy se cca 12 km. připravujete na kopcovitou část, kde se někdy vytvořené vláčky většinou rozpadají a ukazuje se připravenost a znalost tratě. Běh v parku po rovině je opět, díky třem okruhům dost vyhecovaný a doběh skoro do bazénu zasloužený. Pořadatelsky zvládnuto i přes nečekaně nastalé problémy s cyklo tratí.


Holešovman http://www.holesovman.cz/#top
Myslím, že v krásném prostředí za holešovským zámkem dělají krásný závod, škoda jen že někteří nadšenci triatlonu nemají, nebo nejsou si schopni půjčit horské kolo!!! ;)
Musel by být alespoň měsíc s teplotama kolem 40°C, aby mělo koupaliště 24°C. Ale navadí, je to pro všechny stejné a daných 500 m. je probere před náročnou MTB tratí. Kdo nemá najeto v terénu, ztrácí, tečka. Pokud jsem psal o morkovských vlnkách, tady je to kopec jak Brno, teda Želkov a těšíte se na seběh do brodu a sprint v podzámecké zahradě.
Příští rok prý pro nás chystají lajny v bazénu, těšíme se a jistě přibude k letošním 132 závodníkům spousta dalších.


Morkoman http://www.biketriatlonmorkovice.cz/morkovske-aironman/
Letos provázen chladným počasím a v závěru i deštěm nabídnul rekordních 81 závoďáků. Plavání přálo ve vyhřátém bazénu z předešlých dnů dobrým plavcům, i bez letos povolených neoprenů...Opět náročná cyklo trať, tentokrát 2x Kleštěnec a všechny vlny rozdělily závodníky do běžecké části. Závěrečný běh má i přes svůj kopečkový profil své výhody v tom, že víte po otočce na koupališti, že vás čeká druhá, lehčí polovina běhu :) Jenoduché tratě, ale náročné na přípravu dvou závodů, díky Morkovčáci, že to děláte.


Kromplmen http://rudahvezda.webnode.cz/kromplmen/
Nejmladší ze série závodů přinesl obvyklou melu v plavecké části závodu. Kdo nemá naplaváno a ostřejší lokty a paty, trápí se až na břeh, kde mu většinou ujíždí první rychlík směr Trávnické zahrady. Kolo je velmi náročné na rozvržení sil a štěstí se s někým svézt. V letošním vedru výzivný profil nikoho nenechá oddechnout a opět směr Tr. zahrady se maká do běžecké části. Někoho nakopne, někdo se bije do hlavy, při míjení se se soupeři, ale krom vody, po celou dobu pražící slunce je pro všechny stejné. Jako jediný závod se v Kromclu startuje hromadně, teda je to vlastně závod nejférovější, vzhledem k vyrovnanosti na všech třech distancích. Ještě že Vás Rudá hvězdo máme, letos 109, příště 150 závoďáků !!!


Olympijský Hulmen https://aspothulin.cz/olympijsky-triatlon/#0_1218BF
Závěrečný díl seriálu se koná v Hulíně a je zároveň, jak už z pravidel vychází, závodem, kde se rozděluje a uděluje :) Celý týden chladno, den před závodem průtrž mračen, ale naštěstí se pro závodní sobotu počasí umoudřilo a i přes větrno to bylo velmi zdařilé klání. Voda 20°C, neopreny povoleny, všichni natěšeni to naposledy rozhodnout. Trať shodná s kratším hulmenem, jen 8 km. prodloužení na olympijskou distanci kola. Takže opět, kdo neměl štěstí na spolupráci, musel si na kole min. o pět min. přidat sám, ale to je pouze o štěstí. Běh tentokrát 5 okruhů Hulmena je opět i morální zkouškou o výdrži na 10 km. Pořadatelsky zvládnuto, je to ale na hraně shánět někoho v září, aby pomohl půlden. Díky všem.
A navíc, 92 účastníků je opět víc, bude příště 100?


Jak to teda dopadlo????? Z počátku bylo hlavně nejisté, zda naše snaha spojit a motivovat všechny nadšence a to nejen triatlonu, najde odezvu v účastech na závodech Trisérie. Po posledním závodě máme určitě dobrý pocit, na každém závodě dostatečná a kvalitní účast, doufám, že to tak bude i nadále. Po rozpačitých účastech "favoritů" v počátku, se nám zhruba v polovině, tj. po Holešovmanovi vytřídili favorité nejen na kategorie, ale i v celkovém pořadí. Ještě před posledním závodem bylo dost "zájemců" o bednu a rozhodoval každý bodík.Jednotlivé kategorie a hlavně výsledky najdete zde: http://www.triseries.cz/vysledky-2017
Všem k umístění gratulujeme!!!


V celkovém pořadí došlo ke změnám v obou kategoriích. Jirku Klementa nahradil Marek Beňa.  Jirka se letos hlavně vrhnul na dlouhé distance a skoro každý víkend je ho vidět na jakémkoliv závodě, univerzál jak Brno!!! A proto si asi únava vybrala svou daň a letos obsadil"jen ;) " druhou příčku. Třetí Kuba Navrátil, zraje a pokud se mu do budoucna podaří obměnit vozový park, má našlápnuto k ještě lepším výsledkům. A vítěz Marek Beňa (Benji). Jako nezávislý pozorovatel jsem ho řadil mezi velké favority. Běžecké výkony a vyrovnanost ve všech třech disciplínách nám ostatním dávají motivaci makat do budoucna a nepolevovat v ničem. P.S. mám info od neověřeného tajného informátora, že se chystá změna tria speciálu, tak bude velmi těžké ho do budoucna sesadit z našeho trůnu ! Loňská vítězka Helča se z pochopitelných důvodů nemohla zúčastnit všech závodů a od nás všech má jistě plnou podporu za reprezentaci na vrcholu všch triatletů, na vysněné Hawaii. Třetí v pořadí Natálka Šťastná je velmi nadějnou závodnicí, že i přes svůj mladý věk, dokázala vybojovat bednu a mezi všemi ženami je vždy v popředí. Druhá bedna patří Žandě Bajerové. Stále velmi kvalitní a stále v popředí, ikdyž se momentálně více věnuje studiu, Další skvělá závodnice. A vítězka? Možná překvapení, možná příslib dalších ještě napjatějších bojů v ženské kategorii. Martina Novotná, vynikající bikerka, v triatlonu o ní doufáme ještě hodně uslyšíme a nenechá žádnou z dam klidnou. Na závěr gratuluji a to doufám že nejen za sebe, všem závodníkům, co si na našich závodech mákli a zůstanou nám věrni, co jen zdraví a vůle závodit povolí.

 

Velký dík také patří všem pořadatelům a jejich pomocnílům, kteří na úkor svého volného času umožňují závoďákům si plnit své natrénované plány. Bez žádného z nich by nebylo možno pořádat jakýkoliv závod. Každý závod znamená spoustu povolení, spoustu starostí, spoustu organizování a hlídání, aby vše proběhlo bez závad a bez nehod. Opravdu to není jednoduché, věřte mi. Jako loňskou sezónu, nám i letos zachoval svou přízeň Petr Vabroušek, který věnoval ceny pro vítěze a přislíbil i budoucí spolupráci. Jemu patří i dík, za motivaci pro ostatní, je vzácným příkladem správného postoje nejen ke sportu, ale i životnímu přístupu. Doufám, za celý kolektiv pořadatelů Triserie a všechny pořadatele závodů, že nám "sporťáci" zachováte přízeň i pro další ročníky poháru naší TRISERIE.


sportu zdar a triatlonu zvlášť.
Rosťa

 

 

Zpět

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři