TriSERIES
Facebook

Novinky

Shrnutí prvního ročníku poháru TriSeries

Ahoj sporťáci, triatleti a všichni fandové zdravého pohybu.

Není to příliš aktuální, ale s malým zpožděním přinášíme postřehy z právě proběhnutého 1. ročníku Okresního poháru v triatlonu. Všechno to začalo myšlenkou o spojení několika místních závodů v triatlonu. Už pár let se všichni aktivní i neaktivní přátelé potkáváme na okresních závodech v triatlonu a stále nebylo jasno, kdo, kdy, kde co vyhrál, kdo byl na tom či onom místě a hlavně jak na tom mezi sebou jsou.

 

Triatlonová sezóna je krátká, závodů je dost a už několikrát se stalo, že si navzájem dělaly konkurenci v termínech. Proto jsme se rozhodli vytvořit tento projekt a udělat v našich pořádaných závodech "pořádek" ;) Jedná se o závody Morkovské chlap, Hulmen, Holešovmen, Morkoman, Kromplmen a Olympijský Hulmen. Po schůzce se zástupci oddílů jsme si ujednotili důležité věci, jako termíny závodů, vypsané kategorie, výši startovného atd. Zároveň bylo třeba vše zastřešit skupinou, která se o chod celého poháru bude starat. Vytvořené stránky, výsledky a chod kolem všech závodů byla pro všechny novinka, ale naštěstí k tomu všichni přistoupili zodpovědně a i přes sem tam chyby se to v celku povedlo.

Závody dostaly podle obtížnosti své koeficienty, které se potom podle spec. vzorečku přepočítaly s umístěním závodníka na body do hodnocení. Pro první ročník jsme příslušné koef. obtížnosti odhadovali a pro příští sezóny se ještě uvidí, zda jsme postupovali správně. Celkem se nám tedy v proběhlé sezóně objevilo 445 závodníků, z toho 371 mužů a 74 žen. Kdo se chytne, komu bude motivační se porovnávat mezi sebou byla otázka a risk, zda děláme dobrou věc. Po konci je vidět, kdo nechtěl nechat vše na náhodě a kdo spekuloval, kde se zúčastnit a co vynechat.  V průběhu sezóny se na prvních a průběžných pozicích vystřídalo pár borců a borkyň, jistá nervozita před posledním závodem vzrůstala. Jisté neměl nikdo nic, ono se dá něco pokazit i v posledním závodě a případné nedokončení znamená ztrátu hodně bodů. Vše ale dopadlo jak mělo a závěrečné výsledky ukázaly, kdo je v našem okrese nejlepším triatlonistou.

 

Všchny výsleky jsou k nahlédnutí v odkazu http://www.triseries.cz/vysledky/2016, přesto ale musíme vyzvednout ty nejlepší a to v kat muži: 1. Jiří Klement, 2. Roman Odstrčilík, 3. Petr Veselský, kat. ženy: 1. Helena Kotopulu, 2. Natálie Šťastná, 3. Silvie Pavlíčková. Je možné, že tento projekt přitáhnul do našich závodů více účastníků, snad bude motivovat i ostatní, co ještě letos neměli možnost se účastnit všech bodovaných závodů. To se nám ukáže při následující sezóně. Pro naše termíny máme malou část léta, ono se nedá plavat ve venkovních vodách od jara do podzimu. Pokud by se někdo našel pro pořádání dalšího závodu, jsme ochotni a rádi ho přijmeme do našeho hodnocení poháru. Myšlenek pro zlepšení a zkvalitnění je více, máme teď dost času si vše probrat do další sezóny.

 

Za vše, co nyní čtete a v průběhu roku sledujete děkujeme spolupracujícím přátelům a firmám, co nás podpořily.

Velké díky za IT podporu patří firmě http://www.raab.cz/, bez nich by nebylo co číst. Dále děkujeme ostatním za podporu závodů a závodníků, jde o firmy:

http://www.montkovo.cz/http://www.zlinskysvec.cz/http://www.onemec.cz/http://www.raabkey.cz/http://www.continental-pneumatiky.cz/, https://www.kr-zlinsky.cz/, http://www.kospol.cz/ a dalším podporujícím.

Speciální dík za podporu patří stále aktivní legendě triatlonu Petru Vabrouškovi, zastupujícímu  značky http://www.blue70.cz/http://www.slstri.cz/

Děkujeme též za podporu městu Hulín http://www.hulin.cz/ za dlouholetou podporu sportu a zvláště našich triatlonových oddílů.

 

Zda se Vám to líbilo, nelíbilo, co by se dalo vylepšit, změnit nám pište na fcb https://www.facebook.com/pohartriseries/, nebo burda.rostislav@seznam.cz

Budeme vděčni za jakýkoliv podnět pro naše závody do další sezóny.

 

S pozdravem

Rostisla Burda a tým organizatorů poháru TriSeries

 

 

Zpět

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři